Jakich dokumentów wymaga pko bp przy zaciąganiu kredytu hipotecznego?
Kategorie:

Jakich dokumentów wymaga PKO BP przy zaciąganiu kredytu hipotecznego?

Chcesz zaciągnąć kredyt hipoteczny? Musisz wiedzieć, że każdy bank realizuje własną politykę kredytową i chociaż istnieją ogólne wytyczne, i tak należy zwracać szczególną uwagę na kryteria poszczególnych instytucji bankowych. O takie wsparcie możesz ubiegać się między innymi w pko bp kredyt hipoteczny. Dokumenty, jakie będziesz musiał złożyć, przedstawiamy szczegółowo poniżej.

PKO BP kredyt hipoteczny – dokumenty i wniosek o kredyt

Aby uzyskać kredyt hipoteczny pko bp, niezbędna jest odpowiednia zdolność kredytowa. Musisz zostać uznanym przez instytucję bankową za w pełni wiarygodnego i wypłacalnego klienta, inaczej otrzymasz decyzję negatywną. Ta z kolei może sprawić, że inne banki także odmówią współpracy z Tobą. Zanim więc złożysz wniosek, upewnij się, czy Twoja zdolność jest odpowiednia dla PKO BP. Kredyt hipoteczny – dokumenty, które złożysz w celu jego zaciągnięcia, mają tutaj priorytetowe znaczenie.

W samym wniosku o kredyt na mieszkanie musisz określić wartość nieruchomości oraz wartość zaciąganego zobowiązania. Pamiętaj, by uwzględnić wkład własny, który dzisiaj jest obowiązkowy. PBO BP żąda 20% wartości całego kredytu, natomiast zgadza się zmniejszyć wkład własny do 10%, ale tylko przy zachowaniu dodatkowego ubezpieczenia, jakie minimalizuje niski wkład własny.

To nie wszystko, by otrzymać kredyt hipoteczny pko bp. Dokumenty są znacznie bardziej rozszerzone. Instytucja bankowa poprosi Cię o złożenie zaświadczenia o zarobkach i źródle ich generowania. W najlepszej sytuacji są zatrudnieni na podstawie umowy o pracę, zaś akceptowane są też inne formy, w tym umowy, w tym zlecenie czy prowadzenie własnej działalności gospodarczej. Jeśli masz firmę, konieczne będzie jej roczne rozliczenie PIT oraz dokumenty potwierdzające rejestrację.

PKO BP kredyt hipoteczny – dokumenty a nieruchomość

Co ciekawe, kredyt hipoteczny jest zobowiązaniem, który niesie ogromne ryzyko kredytowe. By je minimalizować, instytucje bankowe rzetelnie sprawdzają wszelkie dokumenty i to nie tylko te, które mają wpływ na zdolność kredytową potencjalnego klienta, ale również te dotyczące nabywanej nieruchomości. Konieczna będzie wycena mieszkania czy domu i bardzo często praktykuje się w tym zakresie udział rzeczoznawcy banku. Jeśli nieruchomość ma być z rynku pierwotnego, niezbędne są dokumenty od dewelopera. W przypadku nieruchomości z rynku wtórnego konieczny będzie wypis z księgi wieczystej.

PKO BP kredyt hipoteczny – dokumenty, które generuje bank

Okazuje się, że nie tylko potencjalny kredytobiorca dostarcza dokumenty do weryfikacji, by otrzymać kredyt hipoteczny. Dokumenty generuje także sam bank. Analizuje między innymi wpływy na konto przyszłego klienta, by ocenić wypłacalność, generuje raport BIK czy KRD. Te z kolei mają wpływ na ocenę historii kredytowej. W tych raportach odnotowane są wszelkie zobowiązania, jakie posiada i w przeszłości posiadał klient oraz jego zachowania względem ich spłaty. Jeśli chętny otrzymania finansowego wsparcia w celu nabycia nieruchomości posiada długi albo reguluje comiesięczne raty innych kredytów ze znacznym opóźnieniem, raczej ma małe szanse, by otrzymać kredyt hipoteczny pko bp. Wniosek, jak widać jest tylko jednym w koniecznych dokumentów, ale formalności jest znacznie więcej. Nic dziwnego, że ich weryfikacja może trwać nawet kilka miesięcy.

Kredyt hipoteczny w PKO BP – sprawdź bieżące oferty

Jesteś pewny, że chcesz wziąć kredyt hipoteczny właśnie w PKO BP? Musisz wiedzieć, że praktycznie każdy komercyjny bank, jaki działa na terenie naszego kraju, takowy oferuje. Być może inna instytucja bankowa oferuje znacznie korzystniejsze warunki albo nie wymaga spełnienia aż tylu formalności?

Aby to sprawdzić, z pomocą przychodzi ranking kredytów hipotecznych. Takie zestawienie pokazuje, jakie dokumenty musisz złożyć, by dostać kredyt na mieszkanie, uwzględniając różne banki. Być może po takim porównaniu, wybierzesz jednak inny bank? Pamiętaj również, że warto jednocześnie złożyć wnioski kredytowe do różnych instytucji, dzięki czemu zwiększysz swoje szanse na otrzymanie kredytu. Wybieraj te, których warunki możesz spełnić. Nie wszystkie banki akceptują źródło generowania dochodu z tytułu umowy zlecenie, niektóre proponują też gorsze warunki współpracy tym, którzy prowadzą własną działalność w branży o zwiększonym ryzyku. Wszystkie te czynniki powinieneś brać pod uwagę, jeśli chcesz podpisać naprawdę opłacalną i atrakcyjną umowę o kredyt hipoteczny.

Aby móc zweryfikować ilość i rodzaj niezbędnych dokumentów na podstawie rankingu kredytów hipotecznych, musisz wybrać odpowiednie zestawienie. Ranking ma być przede wszystkim aktualny, ten z poprzedniego miesiąca może tylko wprowadzać w błąd. Trzeba też pamiętać, że w rankingach przedstawiane są jedynie informacje poglądowe, często ogólne, zaś te konkretne uzyskamy dopiero w oddziale banku. Rodzaj składanych dokumentów może być też różny, w zależności od potrzeb przyszłego kredytobiorcy czy jego możliwości spłaty.

Sending
User Review
0 (0 votes)

Leave a Reply