Kredyty hipoteczne

Hipoteka: pułapki stosowane przez nieuczciwych kredytodawców

Hipoteka: pułapki stosowane przez nieuczciwych kredytodawców

Myślisz, że znasz się na rynku mieszkaniowym i procesie finansowania domu? Możesz uważać się za eksperta w dziedzinie kredytów hipotecznych, szczególnie jeśli obecnie szukasz dofinansowania swojego pierwszego domu lub byłeś od dawna właścicielem takiej nieruchomości branej na kredyt. Ale co z licznymi zagrożeniami dla twojego domu i bezpieczeństwa finansowego, które obecnie istnieją? Mogą nawet nie być Ci znane.

Chociaż praktyki pożyczkowe są teraz znacznie bardziej klarowne i jest dużo trudniej, jeśli chodzi o oszukanie pożyczkobiorców to i tak warto pamiętać o najczęstszych oszustwach hipotecznych, aby nikt nie mógł czerpać korzyści z twojego braku doświadczenia lub zaufania.

Przynęta w kredytach hipotecznych

To najstarsza sztuczka jaką zna świat finansów, a teraz została przystosowana do użytku przez pozbawionych skrupułów kredytodawców. Istnieje wiele różnic, ale najważniejsze jest to, że potencjalny pożyczkobiorca jest zwabiony atrakcyjną ofertą kredytową, taką jak konkurencyjna stopa procentowa lub niskie miesięczne płatności. Ta osoba wkłada wiele wysiłku w przygotowanie do finansowania, aż na krótko przed nadejściem czasu, aby podpisać się na linii przerywanej, pożyczkodawca prezentuje całkowicie nowe – i znacznie mniej korzystne – warunki kredytu.

Ofiary oszustwa tego typu często kończą na pozyskaniu droższego kredytu hipotecznego, ponieważ czują, że są już zbytnio zaangażowane w tę pożyczkę, aby się wycofać, lub boją się, że nie będą w stanie znaleźć dofinansowania na swój wymarzony dom. gdzie indziej. Tymczasem pożyczkodawca zbiera hojny zysk bez konieczności robienia czegoś wprost nielegalnego.

Pozbawienie kapitału

Nie możesz sobie pozwolić na utrzymanie domu: to koszmarna sytuacja, wobec której większość zrobiłaby wszystko, aby się z tego wydostać. Niestety oszuści wiedzą o tym i wykorzystują to na swoją korzyść. Często przedstawiają się jako „ratunkowa hipoteka” ale tak naprawdę są to oszuści, którzy żerują na wysokim oprocentowaniu kredytu na nieruchomości.

Rozliczanie kapitału zaczyna się od obietnicy uratowania właściciela domu z ich nieosiągalnego kredytu hipotecznego. W obliczu wykluczenia, właścicielem domu do wynajęcia zgadza się podpisać umowę w zamian za zdolność do dalszego życia w domu jako najemca. Tymczasem te opłaty za czynsz idą w kierunku odkupienia nieruchomości wraz z odsetkami.

Oczywiście, jeśli nie stać cię było na spłatę kredytu hipotecznego, prawdopodobnie nie stać cię na nowe, niebotycznie wysokie opłaty za czynsz. Jeśli nie będziesz w stanie tego spłacić, zostaniesz eksmitowany, a oszust utrzyma cały majątek, na który pracowałeś przez wiele lat.

Pamiętaj też, że niektórzy nieuczciwi pożyczkodawcy stosują takie samo podejście do kredytów mieszkaniowych. Podobnie jak w przypadku programów leasingu zwrotnego, takie nieuczciwe podejście do pożyczek mieszkaniowych też jest nagminne. Strzeż się więc nieuczciwych kredytodawców, bo w innym wypadku marzenie o domu może zamienić się w naprawdę prawdziwy koszmar.

Udostępnij

O autorze

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.