Kredyty gotówkowe

Dlaczego warto zainteresować się kredytem gotówkowym?

Dlaczego warto zainteresować się kredytem gotówkowym?

Budżet domowy nie zawsze funkcjonuje prawidłowo. Pewne braki dochodowe można od czasu do czasu uzupełniać kredytem krótkoterminowym (gotówkowym). Zainteresowanie pożyczkami rośnie w Polsce, szczególnie w młodym pokoleniu, gdzie wydatek jest zdecydowanie ważniejszy od oszczędzania. Dlaczego jednak warto poważnie zainteresować się rynkiem kredytów gotówkowych w celu optymalizacji płynności budżetu domowego?

Najważniejszy potencjał kredytu gotówkowego

Kredyt gotówkowy to jedna z najlepszych alternatyw dla oszczędzania. Długoterminowe oszczędzanie przy średnich dochodach w Polsce jest praktycznie niemożliwe. Dostęp do kredytu gotówkowego to podstawowa poduszka bezpieczeństwa. Mała rata rozłożona na kilka lat nie robi problemu, a przy okazji budujesz pozytywną zdolność kredytową na przyszłość. Terminowa spłata zobowiązania ratuje cię przed dramatycznymi konsekwencjami windykacyjnymi. Aktualnie kredyt gotówkowy jest znacznie bezpieczniejszy, a co najważniejsze tańszy, ponieważ w gospodarce masz do czynienia z niezwykle niskimi stopami procentowymi i nic nie wskazuje na ich podwyżkę przez Narodowy Bank Polski. Gospodarka dopiero niedawno wyszła z tendencji deflacyjnej. Dopiero przy dużej inflacji można spodziewać się podwyżki stóp procentowych. To prawdopodobnie perspektywa na długie lata. Ponadto kredyt gotówkowy zyskał nowe ograniczenia w zakresie kształtowania kosztów pozaodsetkowych (tzw. „ustawa antylichwiarska). Wiele nieuczciwych firm pożyczkowych znikło z rynku. Związek Firm Pożyczkowych potwierdza podobne tendencje. Kredyt gotówkowy z ograniczonymi kosztami pozaodsetkowymi nie jest ogromnym ciosem dla budżetu domowego. Wymagania stawiane kredytobiorcy można spełnić nawet w przypadku korzystania z alternatywnych form zatrudnienia (umowa o dzieło, umowa zlecenie, prowadzenie niewielkiego biznesu). Standardowo kredyt gotówkowy otrzymujesz na kilka lat. Maksymalny okres kredytowania nie przekracza jednak dziesięciu lat. Większość kredytów gotówkowych spłaca się w Polsce przez 2 – 5 lat w zależności od zdolności kredytowej.

Konkurencja w branży to zaleta dla kredytobiorcy

Kredyty krótkoterminowe to pozycja dostępna już nie tylko w bankach komercyjnych, ale również w firmach pożyczkowych, u inwestorów indywidualnych, u pośredników. Konkurencja jest duża, a to dobra wiadomość dla każdego konsumenta. Do tego dochodzi potencjał pożyczek internetowych, gdzie kapitał otrzymujesz właściwie po kilkunastu minutach od potwierdzenia wiarygodności. Kredyt gotówkowy zaciągasz na dowolny cel konsumpcyjny. Nie tłumaczysz się przed pożyczkodawcą. Większość ofert kredytów gotówkowych porównasz w multimedialnych narzędziach – porównywarki. Ochrona prawna kredytobiorcy to ważna zaleta dla całej branży. Dzięki ochronie prawnej wzrasta zainteresowanie drobnymi pożyczkami na zaspokojenie podstawowych potrzeb konsumpcyjnych. Czy teraz zainteresujesz się kredytem gotówkowym?

Udostępnij

O autorze

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.