Wszystko co powinieneś wiedzieć o kredytach hipotecznych

Uproszczone procedury – pozabankowa pożyczka hipoteczna

Osoby bezrobotne i zadłużone mają problem z uzyskaniem jakiejkolwiek pożyczki w banku. To właśnie dla nich oferta pozabankowej pożyczki hipotecznej ratuje często sytuację bez wyjścia. Na rynku spotkamy się z wieloma propozycjami tego rodzaju, czyli tanimi pożyczkami hipotecznymi również bez zaświadczeń o dochodach. Sprawdź, na co zwrócić szczególną uwagę.

 

Minimum formalności

 

Porównując oferty pozabankowych instytucji finansowych do ofert bankowych pierwsze, na co warto zwrócić uwagę to fakt, że formalności zostały tu ograniczone do niezbędnego minimum. Szybko znaczy niemalże od ręki, co oczywiście dla osób, które borykają się z problemem finansowym jest szczególnie ważne.

 

Jaki cel pozabankowej pożyczki hipotecznej?

 

Pozabankową pożyczkę hipoteczną można przeznaczyć na dowolny cel. Może być nim:

• zakup nieruchomości
• budowa domu
• remont domu lub mieszkania
• działalność gospodarcza
• spłata zobowiązań komorniczych
• konsolidacja kredytów

oraz oczywiście wiele innych celów, na które nie możemy uzyskać z konkretnych powodów pożyczki bankowej.

Gdzie szukać rzetelnych pożyczkodawców?

 

Tak samo jak w przypadku pozabankowych pożyczek typu chwilówki, pożyczek hipotecznych należy szukać tylko w rzetelnie przygotowanych rankingach. Nie korzystamy z pożyczek, których oferty wciskane są nam na ulicy pod postacią ulotek. Każda firma tak czy inaczej musi zostać przez nas sprawdzona, czy należy do Związku Firm Pożyczkowych. Kolejnym miejscem, gdzie można sprawdzić dany podmiot pod kątem wiarygodności to strona Komisji Nadzoru Finansowego.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *